„Ty máš taser, tak pojď svi.ě!" Šermoval igelitovou taškou, kterou měl plnou věcí

22. prosince 2015 16:19
V noci na sobotu vyjížděli policisté oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu do stanice metra Karlovo náměstí. Řádil zde muž s nožem v ruce. Výtržník pobíhal po celé stanici, do všeho kopal a bodal nožem.

Na agresivitu dotyčného byli policisté samozřejmě upozorněni. Proto k němu od samotného prvopočátku přistupovali s maximální obezřetností, kdy v prvopočátku využili zákonných oprávnění, a použili donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní.

Avšak ani to samozvaného „ninju“ neodradilo od falešného hrdinství. Dokonce zakročující policisty vybízel k souboji slovy „Dělej, seru na tebe!“. Na řadu přišel méně razantní, ale pro takové zákroky vhodnější taser.

I ten ale v neurvalci vzbudil další emoce, neboť na tuto novou situaci reagoval slovy „Ty máš taser, tak pojď svi.ě!“, a začal před sebou „šermovat“ igelitovou taškou, kterou měl plnou věcí.

„Jelikož muž ve svém jednání neustále pokračoval, použili muži zákona zmiňovaný taser, kdy mu hroty paralyzéru vstřelili do oblasti zad. Zásah sice na chvilku dotyčného umravnil, ale ne na dlouho,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policisté se muže snažili okamžitě po zásahu zpacifikovat a spoutat. Ten ale, byť paralyzován výbojem, ve svém agresivním a vulgárním jednání pokračoval. Proto přišel druhý výboj, tentokrát do nohou.

Poté už se policistům podařilo muže spoutat a přivolat mu sanitku. Do té ho muži zákona posléze odvedli k provedení preventivní prohlídky po použití taseru.

„Jenže uvnitř sanitního vozu začal muž opět řádit, kdy napadal přítomné záchranáře a ničil vybavení vozu. Situace se vyhrotila natolik, že došlo opět na použití taseru,“ pokračoval Hulan.

Jakmile to bylo možné, provedli policisté u zadrženého testy na alkohol a na přítomnost drog. Ty měly v obou případech pozitivní výsledek. Test na alkohol prokázal v mužově dechu téměř jeden a půl promile alkoholu, test na drogy zase požití marihuany a pervitinu.

Agresor se navíc doznal, že je každodenním konzumentem omamných a psychotropních látek. „Na základě všech popsaných skutečností skončil zadržený na policejní služebně pro podezření z trestného činu výtržnictví,“ dodal policejní mluvčí Hulan.