Údajný vlivný syn Michaela Jacksona a majitel části Pražského hradu byl agresivní, vyhrožoval likvidací
Muž říkal, že mu patří část Pražského hradu. Foto: archiv

Údajný vlivný syn Michaela Jacksona a majitel části Pražského hradu byl agresivní, vyhrožoval likvidací

9. září 2019 12:43
Autor: red
Vstříc agresivnímu muži v prodejně s tabákovými výrobky v Praze 3 byla v neděli vyslána v podvečerních hodinách hlídka městské policie. Dle oznámení na lince 156 muž vyhrožoval likvidací obsluze prodejny a rozhazoval část sortimentu kolem sebe.

Při příjezdu na místo se muž již v prodejně nenacházel, a tak se strážníci vydali po stopách tramvaje číslo 9, kterou dotyčný dle svědků využil. Díky výpovědi řidiče zmíněné tramvaje se muže podařilo strážníkům dostihnout v Bolzanově ulici. Dle občanského průkazu se jednalo o 39letého muže.

„Zadržený se však sám představil jako syn Michaela Jacksona a strážníky pozval na Pražský hrad, kde mu údajně patří půlka nádvoří. Na následné otázky pak odpovídal zmateně, hovořil k fiktivním osobám a začal být agresivní,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Svou agresivitu vystupňoval i přes výzvy, aby svého jednání zanechal, takže nakonec skončil v poutech. Hlídka zadrženého převezla zpět na místo incidentu, kde uhradil vzniklou škodu.

„Nadále se však choval agresivně, hrozil všem přítomným likvidací a celkově jevil známky zhoršujícího se psychického stavu. Dechová zkouška skončila s pozitivním výsledkem přes jednu promile,“ pokračovala Seifertová.

S ohledem na jeho zdravotní stav strážníci přivolali záchrannou službu, která rozhodla o jeho převozu do nemocnice.