Urostlí tanečníci na baletních špičkách přitančí na jeviště Divadla na Vinohradech
Foto: Ballet Hommes Fatals

Urostlí tanečníci na baletních špičkách přitančí na jeviště Divadla na Vinohradech

25. září 2018 22:18
Autor: red
Soubor Ballet Hommes Fatals uvede stejnojmenné představení v pražském Divadle na Vinohradech 30. září v 19 hodin. Jedná se o originální vystoupení předních baletních umělců, kteří představí humorně zpracované scény klasického baletního repertoáru, kde virtuózní ženské role zatančí sexy muži. Hlavními choreografy programu jsou Benjamin Husson, Guido Sarno a Mathias Deneux. Diváci se mohou těšit na novinku – slavnou scénu z baletu Romeo a Julie v parodickém podání. 

„Tento soubor jsme založili, protože se žádný podobný žánr v České republice nevyskytoval. Premiéra i další reprízy byly úspěšné, diváci byli nadšeni, měli jsme z toho velkou radost. V nové divadelní sezoně přichází představení v novém kabátě. Přidali jsme nové číslo. Labutí jezero zatančí premiérově Giovanni Rotolo jako Odetta. Také jsme vyšperkovali některé kusy ze známých baletů, aby měly zajímavější pointu a diváci se více pobavili,“ podotýká choreograf a sólista souboru Mathias Denneux.

Během komponovaného večera se představí sólisté souboru Karel Audy, Veaceslav Burlac, Giovanni Rotolo, Guido Sarno, Mathias Deneux, Jiří Waňka, Domenico di Cristo, Benjamin Husson a Federico Ievoli. Soubor obsahuje jen pánské obsazení, devět baletek a jednoho tanečníka. Novým členem souboru je tanečník Roger Cuadrado, sexy tanečník ze Španělska má umělecké jméno Macarena Andedanez.

Repertoár tvoří nejznámější scény z baletů v nové a humorné podobě, jako jsou např. Labutí jezero, Šípková Růženka, Don Quijote, Giselle, Umírající labuť, Diana a Akteon a nově taky Romeo a Julie.

ballet-hommes-fatals-2 „Balkonovou scénu z Romea a Julie neuvedeme v klasické podobě, jak jsou diváci zvyklí, vyváříme zcela novou choreografii, příběh bude trochu sarkastický s překvapivým vyústěním stejně jako naše Labutí jezero.I další známé variace předvedeme divákům v nečekané a originální podobě. Vybrané scény jsou vtipně vytvořené, jak po choreografické, tak herecké stránce,“ doplňuje choreograf a tanečník Benjamin Husson.