Už to není jen výsada dětí a mužů. Do tohoto časožrouta se pouští i ženy, zjistil průzkum
A co ženy, mají si s čím hrát? Ilustrační foto: archiv

Už to není jen výsada dětí a mužů. Do tohoto časožrouta se pouští i ženy, zjistil průzkum

13. července 2017 13:30
Autor: red
Online i offline hry na počítačích, tabletech či telefonech již dávno nejsou jen výsadou dětí a mužů všeho věku. Stále více se pod skořápku této formy zábavy dostávají také ženy. V současné době zábavné hry občas hraje 8 žen z 10, jak vyplývá z průzkumu společnosti Rondo.cz.  

Společnost Rondo.cz provedla anketu týkající se popularity hraní online i offline her na počítači, tabletu či telefonu mezi ženami. Výsledek: hraní je mezi ženami velmi populární. „Téměř čtvrtina žen (24 %) volí tuto formu zábavy denně. Nejčastěji ženy hrají večer, když přijdou z práce (47 %), o víkendu a v době volna (36 %) a cestou v MHD (24 %).

Více než polovina žen uvedla, že hraje především když se nudí (58 %), dále protože jim to přijde zábavné (44 %) a téměř třetinu žen to uklidňuje či zapomínají při hře na starosti,“ objasňuje výsledky ankety Jan Hřebabecký z Rondo.cz.

Ženy u her rády přemýšlejí nebo do jisté míry dublují reálný svět, který je ve virtuálním prostředí uklizený a má řád. Oblíbené jsou u nich především logické (50 %) a skládací (typu Tetris 27 %) hry, v těsném závěsu s budovatelskými nebo vyklízecími (typu Bubble Shooter) hrami.

Z ankety dále vyplývá, že nejoblíbenějším prostředkem na hraní her je počítač (46 %), v těsném závěsu telefon (31 %) a tablet volí 8 % žen.

Vaše komentáře
Vložit komentář
* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.

K tomuto článku ještě nebyl vložen žádný komentáře. Buďte první!