V Domově Sulická pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením se objevila nákaza covid-19

14. října 2020 16:47
Autor: TZ, red
Pět zaměstnanců a deset klientů Domova Sulická bylo pozitivně testováno na covid-19. Všichni se cítí dobře a mají buď bezpříznakový nebo jen mírný průběh onemocnění. Domov Sulická zavedl už na jaře přísná hygienická opatření, která platila i v letním období. Přesto se nákaze nedokázal ubránit.

„Nevíme, jak se to k nám dostalo. Pravidla jsme měli opravdu přísná, komunikujeme o svých postupech dlouhodobě s hygienou, ale je evidentní, že se všechno prostě uhlídat nedá. Nosíme respirátory FFP2, kdo z klientů to zvládl, tak nosil a nosí roušku. Od ohlášení první nákazy svážíme zaměstnance vlastními auty do práce a z práce, řídíme se doporučením hygieny a lékařů. Důležité teď je, že se všichni cítí dobře a věřím, že to zvládneme,“ říká ředitelka Domova Sulická Lenka Kohoutová.

Domov Sulická v této době čeká na další opatření, která nařídí hygiena, zda to budou kontrolní výtěry. V této chvíli je naplánováno kontrolní testování pro zaměstnance z postižených domácností.

„Chtěla bych hlavně poděkovat všem, kteří to s námi řeší od lékařů přes hygienu až po naše zaměstnance a opatrovníky. Je to pro všechny nesmírně náročné, ale je to prostě realita a musíme si s tím poradit. Zároveň bych ráda apelovala na všechny, aby maximálně dodržovali doporučení epidemiologů a chránili sebe i okolí. My jsme byli opravdu v přísném režimu a stejně se to k nám dostalo,“ dodává Lenka Kohoutová.