V Holešovické tržnici se ztratilo vzácné žezlo. Nálezce čeká odměna!
Hledání ztraceného žezla. Foto: Na Výstavišti

V Holešovické tržnici se ztratilo vzácné žezlo. Nálezce čeká odměna!

15. června 2024 15:59
Autor: red
Dobrodružnou výpravu za pokladem připravila Holešovická tržnice jako nový doprovodný program interaktivní výstavy Lovci znaků. Ta představuje mladým lovcům historii a zajímavosti ze světa písma a lidské komunikace. Na malé objevitele ale nyní čeká další výzva! Vydat se na úkolovou stezku s cílem nají ztracené Žezlo dobré nálady. Stezka je součástí vstupného na výstavu, nebo si ji lze zaplatit samostatně na pokladně v Hale 17.

…Psalo se tam o starém žezlu snad i s kouzelnou mocí. Kdo ho prý držel v ruce, měl rázem dobrou náladu a cítil se šťastný. Jenže toto žezlo chtěl každý vlastnit, a tak se není čemu divit, že se ztratilo a nikdo neví kam. Dochovala se prý jen jedna záhadná mapa, ve které ale není napsáno, kde je žezlo ukryto. Jen jakási nicneříkající čísla…

Na dobrodružnou misi se návštěvníci vydají s Johankou, milovnicí knih a starověkého Egypta, která celou úkolovou stezkou provádí. Společně s dětmi se snaží přijít na kloub záhadě ztraceného žezla v areálu Holešovické tržnice. Při úspěšném vyluštění čeká na jejím konci na každého sladké překvapení. Úkolová stezka začíná u Haly 17, kde najdete úvodní příběh o Johance a první indicii.  Další indicie jsou rozmístěny v celém areálu, vždy na viditelném místě mezi budovami. Vyluštění jedné indicie vás navede k dalšímu místu, kde najdete druhou. Na stezku se lze vydat až do konce srpna každý všední den od 9.00 do 18.00 hodin, o víkendech a svátcích od 10.00 do 18.00 hodin. Tedy v časech, kdy je otevřená také samotná výstava Lovci znaků.

Doplňující informace: 

Stezka je zahrnuta v ceně vstupného na výstavu Lovci znaků.

Cena pouze za stezku je 50 Kč dítě / 1 hrací karta, platba na pokladně výstavy v Hale 17.

Po zaplacení obdržíte mapu a můžete se vydat na cestu.

Stezka je vhodná pro děti 5+ s doprovodem dospělých.

Doba trvání je zhruba 45 min.