V křesle pro hosta pobavil Jan Rosák seniory ze Slivence a Klamovky

6. srpna 2021 07:19
Autor: TZ, red
Výjimečnou příležitost popovídat si s oblíbeným moderátorem Janem Rosákem využilo na sedmdesát klientů SeneCura SeniorCenter ze Slivence a Klamovky. V křesle pro hosta čelil Jan Rosák otázkám ohledně trémy, zajímavých rolí i zákulisí nezapomenutelného Videostopu. 

Došlo také na perličky z natáčení a sportovní nadšení známého umělce. Více než hodinové povídání zakončil Jan Rosák krátkou prohlídkou domova pro seniory SeneCura včetně domova se zvláštním režimem pro lidi s Alzheimerem či jiným typem demence.   

„Pravidelně pořádáme pro naše klienty společenskou aktivitu Křeslo pro hosta, kde se mohou vybrané osobnosti zeptat na vše, co je zajímá. Jan Rosák, který naši prosbu nezištně přijal, samozřejmě vzbudil velký zájem. Klienti byli ze setkání upřímně nadšení,“ uvedl Lukáš Stárek, ředitel SeneCura SeniorCentra Slivenec. Všichni zúčastnění se zaujetím poslouchali, smáli se, tleskali a bylo patrné, že pořady jako Videostop, Riskuj! nebo Poklad z půdy většina z nich sledovala či sleduje.

Velkým tématem byla tréma, se kterou herec a moderátor zpočátku své kariéry bojoval. Další dotazy se týkaly pořadů, které Jan Rosák moderoval, jeho předešlých i současných rolí a také, jaké to je být moderátorem. „Na moderování mě asi nejvíce baví to, že se neustále potkávám se zajímavými lidmi,“ svěřil se Jan Rosák, který v březnu letošního roku oslavil 50 let za mikrofonem. Klienti nahlédli pod pokličku natáčení známého Videostopu, který byl ve své době jediným soutěžním pořadem a Jan Rosák ho moderoval osmnáct let.

Došlo i na osobnější otázky, kdy se klienti dozvěděli, jak se moderátor seznámil se svou ženou, a že jeho největším koníčkem je tenis. Jan Rosák hrál také dlouhodobě fotbal v klubu Amfora, se kterým procestoval celý svět. Dnes se rád věnuje golfu a v televizi nejraději sleduje detektivky. Na závěr pár příznivců Jana Rosáka využilo příležitosti a se slavným moderátorem se vyfotilo.