V Máji Národní najdete nejvýše položenou vyhlídkovou terasu v centru
Můžete těšit na rozlehlou střechu, ze které je dechberoucí výhled. Foto: archiv

V Máji Národní najdete nejvýše položenou vyhlídkovou terasu v centru

8. června 2024 08:07
Autor: TZ, red
Máj Národní, moderní centrum zábavy, her a zážitků, se Pražanům a návštěvníkům metropole otevře už 24. června. Každé z devíti pater v Máji Národní bude specifické, originální, zábavné a v mnoha ohledech unikátní. Pomyslnou korunkou jedinečného konceptu je rooftop restaurace a bar Fly Vista v 8. patře a v 9. patře – 40 metrů nad zemí – nejvýše položená panoramatická terasa v centru Prahy s unikátním 360stupňovým výhledem. 

„Vyhlídková terasa neuvěřitelným způsobem pomohla akcelerovat celý projekt. Výhled ze střechy byl rozhodujícím impulsem ke změně původního konceptu, který počítal ve spodních patrech s obchodním domem a v dalších prostorech s kancelářemi. Všichni, kdo zatím terasu navštívili, se shodli, že nic podobného v Praze neviděli. Ocitnete se na nejvyšší střeše v Praze 1. Jediná vyšší střecha, ale nepřístupná, je asi 100 metrů vzdálený kostel Panny Marie Sněžné. U nás se můžete těšit na rozlehlou střechu, ze které je dechberoucí výhled,“ říká Martin Klán, člen správní rady developerské společnosti AMADEUS Real Estate, která ikonickou budovu bývalého obchodního domu Máj od roku 2019 vlastní.

Z nejvýše položené vyhlídkové terasy v centru Prahy se nad střechami otevírají panoramata, která jsou k vidění pouze tady. Historie a současnost pulsujícího města splývají do jednoho dokonalého obrazu.

Jen o pár metrů níže, v 8. patře Máje Národní, se nachází rooftop restaurace a bar Fly Vista. Součástí je i Champagne bar, který nabízí více než 100 druhů šampaňských vín, což představuje jednu z největších nabídek lahodného šumivého nápoje v Praze.

Útulný interiér Fly Visty kombinuje moderní design s prvky nadčasové elegance. Dominantou je bar z bílého mramoru, který se s délkou 36 metrů pyšní titulem nejdelší interiérový bar v České republice. Křišťálové lustry dodávají prostoru nádech luxusu a obrovský ice bucket s rozměry 1,8×0,9×0,89 metru právem poutá pozornost návštěvníků. Speciality z menu restaurace, ať už je to snídaně, brunch, oběd, nebo večeře, jsou v případě příznivého počasí podávány na střešní terase s okouzlujícím výhledem na Prahu.