V obchodním centru ho chytl pořádný rapl

23. září 2018 12:42
Agresivního návštěvníka obchodního centra strážníci zklidnili až pomocí donucovacích prostředků. Skončil v rukou státní policie.

Oznámení o opilém muži, který v obchodním centru v Praze 5 rozhazuje zboží a napadá kolemjdoucí, převzalo operační středisko městské policie v úterý odpoledne. Vyslaná hlídka muže zastihla na nákladové rampě se členy ostrahy, kteří se ho snažili vyvést z objektu z důvodu porušování návštěvního řádu.

V přítomnosti hlídky se agresivita 32 letého muže začala stupňovat. Nejprve uposlechl výzvy strážníků a vyšel ven před rampu, kde ale začal hlasitě křičet, obtěžovat kolemjdoucí a plivat na zaparkovaný motocykl.

Na opakované výzvy, aby zanechal svého protiprávního jednání, již nereagoval a dále narušoval veřejný pořádek. Strážníci proto použili donucovací prostředky, a muže pomocí hmatů, chvatů a pout zklidnili.

„Navíc vyšlo najevo, že měl tento návštěvník údajně rozhazovat zboží a vyhrožovat. Vzhledem k důvodnému podezření ze spáchání trestného činu byli na místo přivoláni státní policisté, kteří si celou věc převzali k dořešení,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.