V Ostrově se konal dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana
Speciální cenu hejtmana Karlovarského kraje získal německý producent Gert Müntefering. Foto: archiv

V Ostrově se konal dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

15. října 2023 18:29
Autor: Cen
Herečka Jiřina Bohdalová převzala na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově cenu Zlatá buřinka Oty Hofmana. Stalo se tak hned v úvodu festivalu, v neděli 8. října na slavnostním zahájení, kde jsme mohli vidět i další známé tváře českého filmu.

Na festivalu nechyběli Pavel Trávníček, Simona Stašová, Dagmar Patrasová, Pavel Nový, režiséři Zdeněk Troška, či Tomáš Magnusek.

Herečku, oceněnou za zvláštní přínos v oblasti dětského filmu, přišly pozdravit na náměstí Míru před ostrovský kulturní dům stovky lidí. Jiřina Bohdalová před zaplněným náměstím zavzpomínala na postavy z Večerníčku Pohádky z mechu a kapradí, které namluvila. „Jela jsem nedávno autem a pustila jsem si Křemílka a Vochomůrku. A řekla jsem si, že jsem to dělala dobře. Jsem na to pyšná,“ řekla za jásotu přihlížejících.

Letos poprvé byla udělena speciální cena hejtmana Karlovarského kraje. Tu získal Gert Müntefering, respektovaný německý producent, který stál u zrodu legendárních československých seriálů natočených v západoněmecké koprodukci, jako byly Pan Tau, Arabela, Návštěvníci či Létající Čestmír. Úzce spolupracoval především s režiséry Jindřichem Polákem a Václavem Vorlíčkem.