V Praze 11 se bruslí, připravena je řada novinek

28. prosince 2021 11:24
Autor: TZ, red
Již třetím rokem se park u obchodního centra Westfield Chodov proměnil v ledovou plochu pro zkušené i začínající bruslaře. Provoz netradičního veřejného kluziště letos finančně podpořila Praha 11, pro návštěvníky jedenácté městské části je připraveno hned několik novinek.

První z nich si mohou během prosince vychutnat žáci jihoměstských základních škol a děti z Klokánku v Láskově ulici, pro něž je zde ve všední dny od 9 do 12 hodin zajištěno bruslení zdarma.

Lednová sleva
Druhá novinka pak jistě udělá radost i všem ostatním dětem a jejich rodičům: celý leden totiž budou mít děti do 15 let slevu na vstupné 50 %. Tu budou moci mladí bruslaři uplatnit předložením originálního papírového kupónu získaného z lednového čísla měsíčníku Prahy 11 Klíč. Kupon stačí odstřihnout nebo odtrhnout a použít ho lze na jeden vstup při splnění výše uvedených věkových podmínek.

Už nyní můžete těšit na Den Prahy 11 na ledě plný her a soutěží o zajímavé ceny, který na kluzišti proběhne v sobotu 22. ledna 2022 od 14 do 16 hodin. Pro děti z Prahy 11 je vstupné zdarma.

Bruslení pro dobrou věc
„Mám velkou radost, že se Praha 11 letos podílí na provozu ledového kluziště u obchodního centra Chodov, které je vhodným doplněním menšího umělého kluziště u Modré školy, jež slouží těm nejmenším. Obyvatelé naší městské části mají i v této složité době kde sportovat na čerstvém vzduchu," uvedl Jan Stárek (TOP 09-STAN), radní Prahy 11 pro sport, kulturu a volný čas s tím, že provoz kluziště navíc poslouží dobré věci.

„K zakoupené vstupence si jednoduše můžete přikoupit tzv. DobroTiket pro organizaci Cesta Domů nebo Klokánek v Praze 11, a to ve výši 30,– 50,– nebo 100,– korun. Po skončení letošního ročníku budou tyto dary předány zmíněným organizacím na dobročinné účely," dodal Stárek.

Občerstvení nabídne stylový Ice Bar
Kluziště bylo opět postaveno na vyvýšené ploše, která se rozkládá na 675 m2. Pro jeho návštěvníky jsou už tradičně přichystány zajímavé soutěže o hodnotné ceny od partnerů kluziště, nově zde pak najdete také Ice Bar, kde se bruslaři mohou občerstvit přímo z ledové plochy. Pokud s bruslením teprve začínáte, ve vybrané dny jsou na kluzišti přítomni instruktoři bruslení, jejichž služeb lze využít. Že nemáte vlastní brusle? Nevadí, na místě vám je půjčí.

Kluziště je otevřeno do konce ledna, a to denně v čase od 10 do 21 hodin (24. 12. 10:00—16:00 hodin a 31. 12. 10:00—18:00 hodin). Celý areál je pokryt vysokorychlostním bezdrátovým internetem, další informace naleznete na www.chodovnalede.cz.