V Praze 5 vyroste venkovní obřadní síň
Návrh nového pavilonu. Foto: Denisa Kubíčková Strmisková, FB /2X/

V Praze 5 vyroste venkovní obřadní síň

8. dubna 2021 08:07
Autor: TZ, red
K obřadní síni v Sacré Coeur přibude venkovní pavilon. Přípravy na vybudování kulturního objektu s obřadní síní v parku Sacré Coeur pokračují. Vedení radnice Prahy 5 začátkem března schválilo záměr vyhlásit architektonickou soutěž a vybralo podobu nového venkovního pavilonu na témže místě.

Smíchovský park Sacré Coeur by měl výrazně změnit svou podobu. V jeho východní části vznikne nová stavba pro kulturní a společenské účely, a to včetně obřadní síně. „Městská část Praha 5 trpí nedostatkem kapacit pro pořádání kulturních akcí. Rovněž stávající obřadní síň ve Stroupežnického ulici má omezené možnosti,“ vysvětlil důvody radní Zdeněk Doležal (ODS).

Záměr počítá s obřadní síní se zázemím, kavárnou a galerií pro komornější akce. Kapacita síně by měla činit zhruba sto míst, z toho třetina k sezení. Nebude chybět předsálí, bezbariérové toalety, místnost pro přípravu nevěsty, kuchyňka i s přebalovacím pultem. Náklady na výstavbu se odhadují na 60 až 80 milionů korun, finální částka vyplyne ze zvoleného architektonického řešení a vybrané stavební technologie.

Vyhlášená architektonická soutěž bude pravděpodobně otevřená, projektová a dvoukolová. O krok dále je projekt venkovního pavilonu v parku Sacré Coeur. Radní Prahy 5 ze tří možných variant již vybrali definitivní podobu, a to z dílny architektonického ateliéru Denisa Kubíčková Strmisková. „V návaznosti na záměr umístit v parku Sacré Coeur kulturní objekt s obřadní síní jsme se rozhodli doplnit lokalitu i pavilonem pro pokračování svatebního obřadu,“ vysvětlil místostarosta Lukáš Herold (ODS). Pavilon umožní zajímavý panoramatický pohled na metropoli.

sin-v-sacre-coeur-1