V šestatřiceti dvaadvacetkrát stíhaným recidivistou! A nyní se zaměřil na auta

22. srpna 2015 09:03
Autor: red
Ledabyle potulujícího se muže si v úterý po obědě všimli na Karlově náměstí kriminalisté osmého oddělení prvního policejního obvodu. Procházel se mezi zaparkovanými auty a nenápadně nahlížel do jejich interiéru.

Šouravou chůzí došel z Karlova náměstí až do Žitné ulice, kdy neustále obhlížel auta. Šestatřicetiletého muže policisté nejprve požádali o občanský průkaz, kdy si všimli, že v tašce má krom tohoto osobního dokladu také platební kartu. Avšak ta ale byla vydána na jiné jméno.
 
„Na policejní služebně se následně ukázalo, že vlastníkem platební karty je muž, jehož vozidlo vykradl neznámý pachatel toho dne, v brzkých ranních hodinách poblíž Holešovické tržnice. Poškozenému při této krádeži vznikla škoda dosahující celkem dvacet tisíc korun,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 
Vyšetřovatel zadrženého obvinil jednak z neoprávněného držení platební karty, ale také z trestného činu krádeže. Za tyto delikty by obviněnému za normálních okolností hrozil trest odnětí svobody až na tři roky.
 
„Jelikož ale kriminalisté zjistili, že šestatřicetiletý muž je pro majetkovou trestnou činnost dvaadvacetkrát stíhaný recidivista, hrozí mu trest o třetinu vyšší,“ dodal Hulan.