Válel se po zemi, kopal kolem sebe a vulgárně přítomným nadával. Jeden muž vyvolal velké policejní manévry

8. září 2018 10:41
Ve středu odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že na náměstí 14. října dochází ke konfliktu několika osob. Když strážník přiběhl na místo, uviděl muže, který napadal údery pěstí jiného muže. Strážníkovi přišli na pomoc i dva kolemjdoucí pracovníci celní správy v civilu, kteří se také snažili konflikt uklidnit.

Útočník však začal stupňovat svoji agresivitu a pokusil se zaútočit i na ně. Ve chvíli, kdy si strážník okrskář přivolával na místo další hlídku městské policie, agresivní muž znovu zaútočil na druhého muže, se kterým měl původní konflikt.

„Strážník proti agresivnímu mladíkovi zakročil a za použití donucovacích prostředků mu přiložil služební pouta. Muž i s pouty na rukou nespolupracoval, válel se po zemi, kopal kolem sebe a vulgárně přítomným nadával,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na místo se následně dostavily další hlídky strážníků a Policie ČR. Po ztotožnění svědků a napadených strážníci agresivního muže předvedli na služebnu Policie ČR. Ten navíc nadýchal bezmála dvě promile. Případ dále šetří státní policisté.