Ve filmu Terezy Hirsch uvidíte Lucii Vondráčkovou
Fotoarchiv filmu /2x/

Ve filmu Terezy Hirsch uvidíte Lucii Vondráčkovou

30. prosince 2018 10:11
Autor: TZ, red
Po úspěšném filmu The Guilt List (Seznam viníků) přichází režisérka Tereza Hirsch s novým snímkem. Krátkometrážní festivalový film Beyond Her Lens (Mimo objektiv) s herečkou Lucií Vondráčkovou v hlavní roli vypráví příběh válečné fotografky, která se vrací zpátky domů. Premiéra se koná 5. ledna v kině Lucerna od 18:30 hodin.

Válečná fotografka Alex se vrací do Prahy po nelehké době, strávené v Iráku. Snaží se vyrovnat s tím, co prožila. Především nemůže zapomenout na iráckého chlapce Aliho. Vrátí se Alex navzdory zažitému traumatu ke své nebezpečné práci, nebo se rozhodne pro rodinný život?

beyond-her-lens-fotoarchiv-filmu-14

Film je inspirovaný životem české válečné fotografky a novinářky Jany Andert „Viděla jsem v televizi rozhovor s Janou, která strávila rok a půl v Mosulu a natočila o svém zážitku dokument. Její příběh mi připadal fascinující a inspirativní. Po několika měsících se mi ji konečně podařilo kontaktovat. Druhý den jsme se sešly a měla jsem možnost ji vyzpovídat. Den na to odjela za prací do Somálska,“ říká režisérka Tereza Hirsch o svém novém snímku.

Lucie Vondráčková o spolupráci s českou režisérkou žijící v Americe říká:  „Pracovat na projektu s Terezou byla radost. Je to osobnost a ví přesně, co chce, což je u režisérů alfa omega. Líbí se mi, jakým způsobem zpracovává příběhy zajímavých a komplexních ženských postav. Tomu ve filmovém průmyslumoc fandím. A navíc hrát žijící postavu je výzva i závazek.“

Práci za kamerou měl na starosti Lukáš Hausenblas, který například vytvořil virální videoklip Alkoholická kapely Skety s Vojtou Dykem. Hausenblas je součástí tvůrčí dvojice Van&Haus.Kromě samotné premiéry filmu se návštěvníci můžou v kině Lucerna těšit na projekci dalších krátkometrážních filmů či diskuzi s tvůrci. Hostem večera bude i fotografka Jana Andert, o které film Beyond the Lens pojednává.