Ve špatnou dobu, na šp... Viděl pomstu žárlivce, mohlo ho to stát život

9. května 2016 15:13
Autor: red
Minulý týden ve čtvrtek večer přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o pobodání člověka v lokalitě ulice Střelničná v Praze 8. Informace byla proto předána záchranné službě a na samotné místo události vyrazilo hned několik nejbližších policejních hlídek.

Operátorovi se mezitím podařilo zjistit další důležitou informaci, a to, že údajný útočník z místa napadení odjel osobním autem směrem k Ládví. Policisté okamžitě zahájili pátrání nejen v Praze, ale i na výjezdových komunikacích z metropole.

Prošetřování samotného případu se ujali kriminalisté. Prvotní informace o pobodání se nakonec nepotvrdily. Celý incident, v jehož pozadí stálo nejspíš vyřizování účtů pachatele s bývalou partnerkou, se podle všeho odehrál v podzemních garážích.

Útočník zde napadl s nožem v ruce bývalou přítelkyni a jejího současného partnera, uštědřil jim několik ran a kopanců a po té na parkovišti před obchodním domem nasedl do automobilu.

Při odjezdu z parkoviště zřejmě úmyslně vozidlem srazil svědka celé události a ujel, aniž by mu poskytl jakoukoli pomoc. V péči lékařů tak nakonec skončili hned tři lidé.

„Policisté už v tuto chvíli měli jistotu, že mají tu čest s agresivním člověkem, který se před ničím nezastaví. Jeho vypátrání a dopadení tak věnovali maximální úsilí,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Úspěch se nakonec dostavil kolem půl druhé ráno, kdy útočníka na základě relevantní informace zadržela zásahová jednotka přímo na pokoji ubytovny v Praze 8.

Třiačtyřicetiletý cizinec putoval na nejbližší policejní služebnu a zbytek noci strávil v policejní cele. Kriminalisté jej na základě dosavadních informací podezřívají z trestného činu těžké ublížení na zdraví.

„Vyšetřování případu je na samém prvopočátku, proto konkrétní trestně právní kvalifikaci stanoví vyšetřovatel až po vyhodnocení všech okolností,“ dodala policejní mluvčí.