Vila Štvanice: Divadlo, koncerty, bar nebo výtvarné dílny
Od listopadu se začnou konat představení, koncerty, workshopy a festivaly. Foto: VilaStvanice.cz

Vila Štvanice: Divadlo, koncerty, bar nebo výtvarné dílny

19. října 2014 09:19
Autor: Redakce
Na Štvanici se otevírá nový kulturní prostor. Pod názvem Vila Štvanice připravily dva divadelní soubory místo pro setkávání v centru.

Soubor Tygr v tísni uvedl ve VILE Štvanice svůj úspěšný site-specific projekt GOLEM, a to dokonce dvakrát. Místo se uměleckému vedení souboru zalíbilo a vybudovalo kulturní prostor s divadelní scénou.

K obydlení nového kulturního prostoru přizval Tygr v tísni divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten.

Vila Štvanice, jejíž podtitul zní „ostrovní scéna v centru Prahy“, se stane zcela novým, specifickým a nezaměnitelným divadelním, klubovým prostorem. Umožňuje interiérové i exteriérové produkce v dramaturgii dvou výrazných nezávislých souborů a hudebníka Jena Hovorky.

vila-rekonstrukce-nahled Návštěvníci se mohou těšit na stálou divadelní produkci Geisslers Hofcomoedianten, Tygra v tísni a spřátelených souborů, na pravidelnou dávku hudební produkce, zajímavých jednorázových akcí a pravidelných divadelních a výtvarných workshopů, v neposlední řadě by se nemělo zapomenout na stylový bar otevřený nejen v době konání různých akcí.

Otevření Vily Štvanice bude velkolepé. Připraven je třídenní program. V pátek 31. 10. se koná velká otevírací party s hudebními vystoupeními. Tento večer bude Vila otevřena každému, kdo bude chtít nahlédnout do interiéru nebo se seznámit s jejími představiteli.

V sobotu 1. 11. uvede soubor Geisslers Hofcomoedianten premiéru hry Dvě komedie v komedii G. B. Andreiniho a 2. 11. v neděli Tygr v tísni premiéru montáže o Vladimíru Boudníkovi s názvem Explosis.

Od listopadu ve Vile Štvanice začne normální provoz a budou se zatím nepravidelně konat divadelní představení, koncerty, pořádat workshopy, festivaly a další akce.
 
VILA Štvanice – ostrovní scéna:
31. 10. 20 hodin seznamovací večírek s Vilou
1. 11. 20 hodin premiéra Dvě komedie v komedii (Geisslers Hofcomoedianten)
2. 11. 20 hodin premiéra Explosis (Tygr v tísni)