Vilda Čok a jeho Bypass chystají rockovou show do Modré Vopice
Vilém Čok. Foto: Facebook

Vilda Čok a jeho Bypass chystají rockovou show do Modré Vopice

5. května 2024 21:10
Autor: red
Ve čtvrtek 16. května vystoupí v legendárním hudebním klubu Modrá Vopice na venkovním pódiu Vilém Čok a jeho kapela Bypass. Je to letos jejich jediný koncert v Praze.   

Večer úderem 19. hodiny začne hrát pražský rock & popový band So Fine, v jehož čele stojí charismatický zpěvák z anglického Liverpoolu Ged Maloney.

Kapela má v repertoáru to nejlepší z anglo-americké hudby od šedesátých let až po současnost – The Beatles, U2, R.E.M, Sting, ale také vlastní autorské originální skladby. Vypadá to, že bude i změna a kapela So Fine na pódiu v klubu Modrá Vopice svůj repertoár dá do většího rockovějšího kabátu. 

Vílém Čok a jeho kapela Bypass to rozjedou od půl deváté. „Bude to mejdan, na který nezapomenete, čeká na vás nový tvrdý repec,“ vzkazuje Vilda. 

V roce 1978 založil Vilém Čok pražské punkové trio Zikkurat, které hrálo i převzaté songy tehdy nastupující první anglo-americké vlny punkové generace. V kapele hráli Jiří Křivka (kytara), Vilém Čok (baskytara) a Tomáš Havrda (bicí). 

Podle slov Čoka to byla kapela, která ho odrazila do vyšších pater hudby. V únoru 1981 uskutečnil svůj životní přestup do legendárního Pražského výběru, kde vystřídal baskytaristu Ondřeje Soukupa, v roce 1983 po zákazu PV hrál se skupinou Moped. Na konci 80. let založil skupinu Nová Růže. Po jejím rozpadu vytvořil skupinu Delirium Tremens. 

Kapela obsazení: 

Vilém Čok –  zpěvák, skladatel a showman

Milan Libich – baskytara

Michal Brož – kytara

Vítek Blažek – bicí

Vstupenky na rockový mejdan se budou prodávat na místě za 250 korun. 

cok-modra-vopice