Viola se loučí s divadelní sezonou reprízami úspěšných inscenací
Otakar Brousek ml. v pořadu Vína popít lok. Foto: Viktor Kronbauer

Viola se loučí s divadelní sezonou reprízami úspěšných inscenací

23. května 2024 12:14
Autor: Alo
Divadlo Viola na Národní třídě se s letošní divadelní sezonou loučí reprízami úspěšných inscenací. Dříve, než dveře do zdejšího útulného hlediště uzavřou divadelní prázdniny, jsou diváci 5. června od 20 hodin zváni na úsměvný i dojemný příběh Michelle, pro níž se řeč stává stále větším bludištěm. V hlavních rolích divadelní adaptace novely proslulé francouzské prozaičky Delphine de Vigan Vděk excelují Klára Cibulková, Anna Kameníková a Ladislav Hampl. Michelle neboli Miška musí být umístěna do domova pro seniory.

Zábavný večer s Otakarem Brouskem ml., Daliborem Gondíkem a akordeonistkou Markétou Laštovičkovou je na programu 12. června od 20 hodin. Pořad Vína popít lok je věnován, jak předznamenává název, vínu. Víno je věčné a vděčné téma, ve Viole navíc velmi oblíbené. V minulosti s vyprávěním o víně diváky potěšili Boris Rösner a Miroslav Moravec a také Jaromír Meduna s Jiřím Štěpničkou.

Oblíbené Šansonárium, noblesní písňový recitál s texty Miloně Čepelky, dostane ve Viole prostor 16. června od 20 hodin.  Zhudebněné balady a romance vycházející z básní a sonetů známého herce a cimrmanologa tentokrát zazní v podání herečky a šansoniérky Petry Tenorové, za klavírního doprovodu jejich hudebního autora Patrika Ulricha. Šansony v melodiích a rytmech o životě a smrti, o lásce a nenávisti, o pravdě a lži, o radosti a smutku… Speciálním hostem bude herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková, která se představí nejen zpěvem, ale také hrou na příčnou flétnu.

Závěrečný tip je věnován dětem. Kdy jindy je vzít do divadla než na jejich svátek, tedy na Den dětí 1. června?!  Cirkusová pohádka divadélka Láry fáry plná humoru a písniček z bláznivého cirkusového prostředí začne v Divadle Viola v 16 hodin. Za nablýskanou oponou Cirkusu FRANCESCO panují podivné poměry. Tvrdou rukou tu vládne principál Francesco a jeho žena Dulcinea. Proč utekli lvi? Proč se hadí žena urazila? Proč už neskáčou opice? To vše společně s dětmi zjistí a možná napraví cestovatelka Betty, která si čirou náhodou koupí lístek právě do tohoto cirkusu.

Prodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) nebo online prostřednictvím webu Divadla Viola.