Vlastní rodinu vyděsil k smrti, při ničení domácnosti se navíc zranil

3. dubna 2016 17:59
Autor: red
V posledních minutách soboty přijal operační důstojník na linku 158 oznámení o tom, že v domě v ulici Nad Šutkou v pražských Kobylisích muž napadá svou rodinu. Na místo proto okamžitě vyrazily nejbližší hlídky, které před rodinným domem nalezly oznamovatelku i s dalšími členy rodiny.

Ti uvedli, že agresor rozbil vybavení domu a nyní pravděpodobně vylezl do podkroví. To se vzápětí také potvrdilo, neboť z ulice bylo vidět, že sedí na okenní římse a křičel, že vyskočí.

Policisté navíc tohoto muže dobře znali, protože v červenci roku 2014 již stejným způsobem sebevraždou vyhrožoval a v minulosti byl také stíhán za trestný čin nedovolené ozbrojování, a proto museli postupovat velice obezřetně.

Část policistů se proto s mužem snažila vyjednávat a policisté ze speciální pořádkové jednotky vybaveni speciálními donucovacími prostředky a zbraněmi mezitím provedli vstup do domu. Tam následně využili situace, kdy se agresor na okamžik vzdálil od okna a za použití taseru ho zpacifikovali.

„Osmatřicetiletý muž byl poté převezen do nemocnice k ošetření zranění, které si sám způsobil během ničení majetku. Z nemocnice pak putoval zpět do psychiatrické nemocnice, odkud mimochodem tentýž den odešel,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.