Vodka s pivem dělá divy, agresivní cyklista po této kombinaci použil kolo jako zbraň
Opilý muž do sebe po cyklistické vyjížďce klopil panáky, nakonec nadýchal 2,61 promile. Ilustrační foto: Freeimages.com

Vodka s pivem dělá divy, agresivní cyklista po této kombinaci použil kolo jako zbraň

20. června 2019 08:01
Autor: TZ
Po cyklistickém výletu zasedli kamarádi k pivu a vodce. To, že už je večer a někteří by rádi spali, je ale moc nezajímalo. Strážníci tedy jeli řešit rušení nočního klidu. Cyklista chtěl ale nejdřív dopít. Svoje kolo pak hodil na služební auto městské policie.

Pět mužů se nedávno venku před restaurací hlasitě bavilo a přitom popíjeli vodku a pivo. To se úplně nelíbilo obyvatelům v Makovského ulici v Praze 13, proto zavolali strážníky. Čtyři muži se po výzvě strážníků v klidu sebrali a odešli domů.

Ten pátý se však rozhodl, že si svoji sklenici dopije stůj co stůj a to vše za doprovodu sprostých nadávek vůči hlídce. Po nějaké době se strážníkům podařilo muže přesvědčit, aby se zvedl a odešel.

„Zřejmě v afektu vzal ale ze země horské kolo, kde doposud leželo, a hodil ho na služební vozidlo, které tím poškodil,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Přitom stačil strážníkům vyhrožovat, že je zabije.

Strážníci agresivního muže zpacifikovali a nasadili mu pouta. Poté ho předvedli na policejní služebnu, aby zjistili jeho totožnost. I zde se choval velmi agresivně. U 44 letého muže byl následně proveden test na alkohol s pozitivním výsledkem 2,61 promile. Jeho přestupky se nyní bude zabývat správní orgán.