Výlet s tajenkou: Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín

20. července 2022 11:08
Autor: Alo
Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství připravilo projekt Výlet s tajenkou – Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín.

V minulém roce připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 úspěšný „Výlet s tajenkou po mořském dně”. Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli celý minulý rok potkat v pražském Prokopském údolí. Minulý projekt Výletu s tajenkou, který inicioval radní Prahy 5 Petr Lachnit, se setkal s velký ohlasem veřejnosti.

„I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se, a ještě za odměnu získat drobný dárek, zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Celou trasu minulého výletu s tajenkou prošlo více než 2000 lidí a ohlasy jsou skvělé,“ vysvětlil Lachnit.

Výlet s tajenkou „Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín“ účastníky zavede do dalších půvabných míst Prahy 5.

Délka trasy, která vede po zajímavých lokalitách páté městské části, je zhruba 8 kilometrů dlouhá, projdou ji aktivní senioři a děti od pěti let. Kromě stoupání z Prokopského údolí na Butovické hradiště na výletníky na trati nečeká žádná větší překážka.

Výlet je ideální i pro žáky základních škol, kteří mohou výlet projít během dopoledne. Nejprve se projdou po dně prvohorního moře, pak vylezou ke slovanskému hradišti, najdou sopku a na planině nad Žvahovem si mohou připomenou místa, kde podle pověsti zuřila Dívčí válka.

Cesta za hádankou začíná v pražské čtvrti Hlubočepy. Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu, Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (http://www.csop5.cz/page/vylety/) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (www.veldo.cz).

Trasu lze jít kdykoliv budete chtít. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek v Informačním centru Prahy 5, Štefánikova 13–15 (otevírací doba: pondělí a středa 8.00–17.00, úterý a čtvrtek 8.00–15.00, pátek 8.00–14:00 hod.)

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 vymyslelo i další výlety. Také ty najdete na __POUTAK_NA_CLANEK_65128__ nebo www.veldo.cz.