Vyrazil do noční Prahy s taškou, ve které bylo sto tisíc. Nedopadl dobře

7. srpna 2017 13:02
Autor: TZ
V sobotu před půlnocí si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu všimli na Spořilově v Praze 4 podezřelého auta BMW, které se rozhodli zkontrolovat. Řidič na výzvu k zastavení ale nereagoval a začal ujíždět. Dojel až do ulice Na Záhonech, tam zastavil a z auta začaly utíkat čtyři osoby. Policisté je začali pronásledovat, ale jelikož měly náskok a byla tma, tak se jim podařilo zmizet.

Na místo také vyrazily dvě hlídky psovodů, které po příjezdu začaly za pomoci psů Maila a Zira pátrat po podezřelých mužích. Jednoho z nich našel Mail při průzkumu terénu v ulici V Zápolí, jak se schovává ve křoví a štěkotem ho označil.

 Vzhledem k tomu, že bylo křoví husté a nebylo v něm nic vidět, psovod muže vyzval, aby vylezl. Jelikož na výzvu nikdo nereagoval, byl Mailo vyslán do křoví. Po chvilce zápasu a štěkání psa, který měl náhubek, z druhé strany křoví vyběhl podezřelý muž a byl policisty zadržen. Dalšího podezřelého vypátral Ziro také ve křoví a za podobných okolností v ulici Na Záhonech.

„Následným prošetřování policisté zjistili, že několik minut před tím, než se rozhodli vozidlo zastavit, měla osádka tohoto vozu na ulici přepadnout jiného muže. Toho měli bít, kopat do něj a pak mu uloupit tašku s více než sto tisíci korunami,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Oba zadržení pětadvacetiletí cizinci si od kriminlaistů, kteří případ převzali, vyslechli obvinění ze spáchání trestného činu loupež, za což hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Stíhání je vedeno vazebně. Po dalších podezřelých z loupeže kriminalisté pátrají. V zastaveném vozidle policisté našli uloupenou tašku již bez peněz.

Vaše komentáře
Vložit komentář
* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.

K tomuto článku ještě nebyl vložen žádný komentáře. Buďte první!