VyšeHrátky 2014 prodlouží dětem prázdniny
VyšeHrátky prodlouží dětem prázdniny. Začínají dnes. Foto:vysehratky.cz

VyšeHrátky 2014 prodlouží dětem prázdniny

31. srpna 2014 09:04
Divadlo pro batolata, bojovka, workshopy, odpolední večerníčky slavných tatínků i večerní VyšeBar pro dospělé. Nejen tak bude vypadat jedenáctý ročník festivalu VyšeHrátky, který oživí vyšehradský areál Královské a knížecí akropole už dnes.

Festival VyšeHrátky má program rozdělený do několika částí. Dopoledne kromě víkendu je věnované školám, odpoledne prostory Vyšehradu patří rodinám s dětmi a večery pak otrlým a dospělým návštěvníkům. Těšit se můžete také na doprovodný program plný workshopů, čtení pohádek i koncertů.

Začíná se dnes v 10 hodin. Studio DAMÚZA uvede Batosnění, pohádkovou ukolébavku, inspirovanou knihou Petry Kubáčkové O andělovi, noční můře, statečném medvídkovi, hodném slonovi, opici a divoké huse.

V 11 hodin následuje Tiskařská dílna, výtvarný workshop (nejen) pro děti, kterým tašky a trička z obchodu nejsou dost dobré. Můžete si potisknout tašku podle svého originálního návrhu. Zvládnou to s námi i ti nejmenší. Tisknout můžete i na vámi donesené oblečení.

V 15 hodin čeká na děti Trenažér komunismu. Letošní bojovka je věnována moderním dějinám a zážitkovou formou představí přelomovou dobu kolem roku 1989. Zprostředkováním prožitku upozorní na rozdíly mezi životem před a po roce 1989, a to z různých úhlů. Z pohledu možností cestování, svobody slova, nakupování, bydlení, technologií atd.

Festival můžete navštívit denně až do neděle 7. září. Vyšehradské sady, Štulcova 1/69, Praha 2.