Výstava Fúze manželů Saudkových podpoří nadační fond Be Charity
Výstava v budově ředitelství Fakultní nemocnice v Motole. Foto: archiv

Výstava Fúze manželů Saudkových podpoří nadační fond Be Charity

8. dubna 2024 08:17
Autor: Cen
Originální fotografie českého fotografa Jana Saudka a jeho manželky, fotografky a publicistky Pavlíny Saudkové, najdete v budově ředitelství Fakultní nemocnice v Motole. Před objektiv se jim postavily známé osobnosti ze společenského světa i významné osobnosti z oblasti medicíny. 

Výstava byla poprvé uvedena v listopadu roku 2021 v hlavní budově České pošty a výtěžek z finanční podpory návštěvníků byl využit v rámci charitativních projektů nadačního fondu Be Charity, který je zároveň letitým podporovatelem FN Motol.

„Podařilo se nám propojit lidi se snahou pomáhat dětem, které se nenarodily pod šťastnou hvězdou. Propojili se ti, kteří k sobě mají i v soukromých životech blízko, ale také ti, kteří se třeba nikdy nepotkali. Proto se výstava jmenuje Fúze,“ říká spoluautorka projektu Pavlína Saudková.

Posláním nadačního fondu Be Charity je podporovat dlouhodobě nemocné či jinak znevýhodněné osoby a jejich rodinné příslušníky, kteří se o ně starají, ať už formou příspěvků na léčbu, rehabilitaci, na koupi zdravotnických pomůcek či materiálu.

„Chceme znát příběh každého žadatele a pomáhat s konkrétními osudy. Be Charity považuje za jedno z nejdůležitějších poselství přímou pomoc, neustálý kontakt a možnost kontinuální podpory osob s handicapem. Z našich zkušeností vyplývá, že pravidelná pomoc konkrétnímu dítěti/dospělému, je jednou z nejlepších možností, jak lze zmírnit jejich tíživou situaci, takže pokud víme, že rehabilitace nebo léčebný program pomáhají a je možné ho klientovi pomoci hradit pravidelně, má taková pomoc nejen smysl, ale navíc je určující pro budoucnost daného jedince,“ říká zakladatelka fondu spisovatelka Barbara Nesvadbová.

Výstava Fúze bude v přízemí budovy ředitelství umístěna do 3. 5. 2024.