Výstava: Nežádoucí okamžiky
Foto: Praha 4

Výstava: Nežádoucí okamžiky

28. května 2021 11:08
Autor: TZ, red
Výstava se zaměřuje na manipulaci a cenzuru ve fotožurnalistice. Venkovní expozice nabídne bohatý výběr fotografií České tiskové kanceláře. Umístěna je v Centrálním parku Na Pankráci od 25. května do 13. července.

„Veřejnost bude moci nahlédnout do archivu ČTK a vidět snímky, které byly v minulosti upravovány, ať už z ideologických nebo politických důvodů, nebo bylo dokonce úplně zakázáno je publikovat. V dnešní době plné fake news a manipulace s informacemi je taková expozice o to cennější a my jsme velmi rádi, že ji organizátoři představí i u nás v Praze 4,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Na celkem 134 fotografiích ukazuje jednotlivé etapy moderních českých dějin prostřednictvím snímků, které bylo v určitých historických epochách zakázáno publikovat.

Největší část je věnována období komunismu, k vidění jsou ale také snímky předválečné či z období druhé světové války. Svébytný prostor je pak věnován fotografiím retušovaným či jinak výrazně upraveným, včetně ukázek podobných praktik v zahraničí.