Výstava Tři bratři na Barrandově
Foto: Barrandov Studio

Výstava Tři bratři na Barrandově

11. září 2014 20:35
Hudební pohádka Tři bratři Jana a Zdeňka Svěrákových propojuje poutavým způsobem známé příběhy Červená Karkulka, Šípková Růženka a O dvanácti měsíčkách. Na její realizaci se podílelo i Barrandov Studio, ateliéry, kde má filmová pohádka svou tradici. Právě zde se natáčely klasické české pohádky jako například Tři oříšky pro Popelku nebo Pan Tau.

Během natáčení se Barrandov Studio společně s režisérem Janem Svěrákem dohodli vytvořit ke snímku výstavu a poodhalit divákům zákulisí jeho vzniku. Originální kostýmy, jejichž autorkou je Simona Rybáková, a dochované části dekorací poskytují skvělý výstavní materiál.

Návštěvníci mohou vidět to, co by za normálních okolností zůstalo ležet ve skladech nebo se rozpůjčovalo na další projekty. Jen na kostýmech strávili barrandovští krejčí 900 hodin práce.

Při koncipování expozice byl cíl kladen na to, aby si návštěvník, který se ocitne uprostřed filmových dekorací, mohl filmové výtvarnictví doopravdy „osahat“. Snahou realizátorů bylo zprostředkovat návštěvníkům co nejautentičtější zážitek. A tak architekt Jindřich Kočí s využitím původních filmových návrhů Jana Vlasáka vytvořil v prostorách Barrandov Studia prostředí filmové pohádky.

Expozice je v novém výstavním prostoru Barrandov Studia (Kříženeckého náměstí 322/5, Praha 5) otevřena od 11. září.

Otevírací doba:
PRO VEŘEJNOST – jednotlivce i skupiny (bez podmínky předběžné rezervace)
Čtvrtek 10 – 18h
Víkendy 10 – 16h
PRO OBJEDNANÉ SKUPINY
Pondělí – pátek 10 – 16h
 
Vstupné
Dospělí – 120 Kč
Děti (6–15 let), senioři, studenti SŠ a VŠ, ZTP (+ asistent zdarma) – 100 Kč
Děti do 5 let – zdarma
Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let) – 300 Kč
Skupina min. 15 osob – 90 Kč/os.
Školky, školy (včetně SŠ) – 70 Kč/os. (pedagogický doprovod v počtu max. dvou osob zdarma)

Každý návštěvník, který se prokáže platnou vstupenkou z kina, z filmu „Tři bratři“, dostane na pokladně 15% slevu na jednu vstupenku do expozice. Tato sleva je jednorázová a neplatí pro skupiny.
Skupina, která si objedná současně i prohlídku Barrandov Studia – dospělí 80 Kč/os., zlevněné vstupné 60 Kč/os. k ceně prohlídky Barrandov Studia.