Vytáhněte vinyly, oprašte texty a vzdejte hold legendě. Do Prahy přijedou Smokie
Foto: www.smokie2018.cz

Vytáhněte vinyly, oprašte texty a vzdejte hold legendě. Do Prahy přijedou Smokie

11. prosince 2017 10:13
Hudebních skupin, které hrají a koncertují 50 let je opravdu málo a těch, které mají tolik hitů, že je nelze spočítat ještě méně. Tady lze uvést opravdu asi jen Beatles, AC/DC, Queen, Rolling Stones, Abbu a právě Smokie.

Living Next Door To Alice, Needles And Pins, Oh Carol, I'll Meet You At Midnight, If You Know How To Love Me, Don't Play Your Rock'n'Roll To Me, Lay Back In The Arms Of Someone, Something's Been Making Me Blue, Wild Wild Angels, Mexican Girl, For A Few Dollars More, Take Good Care Of My Babe  – to je 12 hitů, které si na koncertech v Čechách a Moravě v prosinci 2018 určitě užijete.

A bude jich ještě mnohem více. Mnoha skladbám z repertoáru Smokie se v Česku dostalo té cti, že s českými texty u nás doslova zdomácněly, jako písně Mýdlový princ (Václav Neckář), Alenka v říši divů (Karel Zich), Oh, Harold (Helena Vondráčková) nebo Zpíval jen rokenrol, nic víc (Radek Tomášek).

První hit Smokie, kterým se skupina proslavila v roce 1975 prakticky na celém světě, byla skladba If You Know How To Love Me.

Jeden ze zakladatelů skupiny, hráč na basovou kytaru Terry Uttley, k tomu říká: „Sedm let jsme byli klubová kapela, hráli jsme i na hodně podivných místech, v rockových klubech, striptýzových klubech či v barech, kde se kouřila spousta podivných věcí. A pak najednou, bylo nádherné léto roku 1975 a já si to opravdu dobře pamatuji, jsme nahráli hit-singl If You Know How To Love Me a doslova přes noc jsme se stali hvězdami na celém světě. Bez této skladby bychom nikdy nekoncertovali na všech těch úžasných místech celé planety. Moc se těším, až si tuto skladbu zahrajeme v symfonické verzi. Bude to krásná vzpomínka na všechny ty nezapomenutelné časy, které jsem se Smokie zažil. Věřím, že všichni naši fanoušci u toho budou s námi.“

Koncerty se uskuteční v prosinci 2018 v Brně, Zlíně, Ostravě, Plzni, Pardubicích a Praze.

Vstupenky jsou již v prodeji přímo na oficiálních webových stránkách www.smokie2018.cz a také v sítích Ticketportal a smsticket.