Vytrhla se manželovi a začala scéna jako z akčnímu filmu
Nešťastná žena seděla na břehu řeky. Foto: MP Praha

Vytrhla se manželovi a začala scéna jako z akčnímu filmu

21. července 2019 18:17
Autor: TZ, red
Zprávu od své kolegyně o tom, že na protějším břehu od jejich sídla vidí ženu, která vypadá, že chce skočit do vody, obdrželi v úterý hodinu po poledni strážníci Poříčního útvaru.

Na uvedeném místě skutečně nalezli ženu sedící na hraně přístavní zdi. Žena se třásla, měla zarudlé oči a nereagovala na pokusy o komunikaci. Po několikaminutové marné snaze vyřešit situaci domluvou, k ní hlídka přistoupila velmi opatrně a odvedla ji do bezpečné vzdálenosti dále od vody.

„Během několika příštích dalších minut se zde objevil i její manžel a také se pokoušel ji uklidnit. V tu chvíli se zdála být celá záležitost uzavřená,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Strážníci ještě v rychlosti ztotožnili jak muže, tak ženu. Tu navíc prohlédli, jestli neutrpěla nějaké zranění. Při společné cestě k přístavním branám nic nenasvědčovalo tomu, že si strážníci ještě „užijí“ akci jak z akčního filmu. Těsně před tím, než se stačili rozloučit, se žena vytrhla svému manželovi a rozeběhla se směrem k řece.

Ke skoku do chladných vod však naštěstí nedošlo. Hlídka ji dohonila a strhla dříve, než dosáhla okraje přístavní zdi. Žena se poté proměnila v uzlíček nervů vykřikující nesrozumitelná slova.

„S ohledem na její psychické rozpoložení strážníci přivolali na místo záchrannou službu, která rozhodla o jejím převozu na psychiatrické oddělení,“ dodala mluvčí strážníků Seifertová.