Wow, do Prahy přiletí legenda baseballu! Orlando Hudson, vůdce slavných Dodgers
Orlando Hudson odehrál 11 sezon v MLB. Foto: archiv

Wow, do Prahy přiletí legenda baseballu! Orlando Hudson, vůdce slavných Dodgers

5. prosince 2017 17:44
Autor: red
Unikátní příležitost mají fanoušci baseballu. Do Prahy přiletí v tomto týdnu Orlando Hudson, poradce generálního manažera Arizony Diamondbacks a zároveň dvojnásobný účastník All-Stars Game. 

Jedna z největších osobností americké ligy MLB za posledních dvacet let dorazí do Prahy na pozvání Jakuba Hajtmara, hráčského agenta a baseballisty týmu Draků Brno. Hudson navštíví kemp pro nejtalentovanější české baseballové hráče v Nymburce, který spolupořádá Česká baseballová asociace.

V americké baseballové lize MLB odehrál Orlando Hudson 11 sezon. Nastoupil v dresu celkem šesti organizací, například za Los Angeles Dodgers nebo Toronto Blue Jays. O tom, jaké má v americké profesionální soutěži jméno, svědčí fakt, že v příštím toce bude společně s 30 hvězdami MLB usilovat o zařazení do Síně slávy v Cooperstownu.

„Je to inteligentní vůdce, který krotil největší hvězdy týmu Los Angeles Dodgers. Byl výborným defenzivním hráčem, čtyřikrát vyhrál Zlatou rukavici, což je nejlepší ocenění na defenzivním postu,“ popisoval Hajtmar úspěchy Hudsona.

Nejtalentovanější čeští hráči se mohou ukázat

Hajtmar potkal legendárního Hudsona v Arizoně na kempu pro talentované hráče, kam byl pozvaný. Často spolu rozmlouvali, vyměňovali si názory. Hajtmar se nebál amerického reprezentanta pozvat do České republiky.

„Sledoval náš tým při loňské kvalifikaci na World Baseball Classic v Mexiku, kde jsme prohráli s domácím týmem těsně 1:2. Věděl také o našem zápase proti Nicaragui. Jinak český baseball moc nezná,“ popisoval Hajtmar.

Nejtalentovanější čeští hráči se tak mohou o víkendu ukázat před pořádnou baseballovou personou. Hudson patří mezi čtyři nejdůležitější muže organizace Arizony Diamondbacks. Právě Vojtěch Menších a Marek Chlup v příštím roce pojedou do USA na univerzitu.

„Před Hudsonem si mohou zvednout kredit. On je jedním z lidí, kteří ukazují prstem na hráče, které klub podepíše, draftuje a rozhoduje o tom, kolik peněz tyto podpisy budou stát,“ vysvětluje Hajtmar, jehož cílem je dostat českého baseballistu do slavné MLB. „Rádi bychom vytvořili zázemí pro kluky, aby se nejprve dostali na univerzity a poté podepsali za slušných podmínek smlouvu s profesionální organizací,“ sděluje

Cílem rovněž je upozornit MLB, že se v České republice kvalitně pracuje s nadějnými hráči. „Návštěva Hudsona není oficiální. Věřím ale, že v budoucnu mohou vyplynout další oficiální návštěvy,“ přeje si Hajtmar.

Orlando Hudson

Narození: 12. prosince 1977 (39 let)

Místo: Darlington, Jižní Karolína, USA

Největší úspěchy: je dvojnásobným účastníkem MLB Allstars game (07,09), držitel 4× gold glove pro nejlepší druhou metu v MLB (05,06,07,09), účastník WBC za americký národní tým 2001 a je jednou z největších osobností americké MLB za posledních 20 let, v roce 2018 bude společně s 30 hvězdami MLB usilovat o zařazení do Síně slávy v Cooperstownu.

Kariéra: Odehrál 11 sezon v MLB.

Týmy: Toronto Blue Jays (2002–2005), Arizona Diamondbacks (2006–2008), Los Angeles Dodgers (2009), Minnesota Twins (2010), San Diego Padres (2011), Chicago White Sox (2012).

Aktuálně: Momentálně působí v Arizoně Diamondbacks jako poradce Generálního manažera a majitele celé organizace.

Vaše komentáře
Vložit komentář
* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.

K tomuto článku ještě nebyl vložen žádný komentáře. Buďte první!