Z jiné planety přiletí posily a budou zabíjet, kasal se agresivní žebrák z Karlova mostu
Karlův most. Foto: archiv

Z jiné planety přiletí posily a budou zabíjet, kasal se agresivní žebrák z Karlova mostu

17. září 2019 21:43
Autor: red
Žebrání Pražanům v ulicích města vadí. Obracejí se proto často na tísňovou linku strážníků. Tak tomu bylo i v případě 38letého muže, který s plastovým kelímkem klečel na Karlově mostě a žebral.

Banální přestupek mohl skončit vykázáním z místa, avšak reakce žebrajícího muže byla naprosto nepřiměřená. Poté, co s ním strážník okrskář začal jeho přestupek řešit, spustil, že most je jeho a všichni ho musí poslouchat.

Prý přiletěl z jiné planety, na pomoc mu přiletí další posily a pozabíjí všechny lidi a hlavně pak strážníky. Ani opakované výzvy strážníka, aby se zklidnil, nepomohly. Muž k vulgárním výrazům přidal ještě pěsti.

Strážník ho pomocí hmatů a chvatů zpacifikoval a opět vyzval, aby se uklidnil. Na to mu agresor plivl do tváře a znovu udeřil. V ten moment dorazil k místu incidentu další strážník okrskář a společně muže uklidnili. Ne však na dlouho.

Se slovy: „Já mám teleskop, já tě zabiju,“ vzal ze země železnou tyč – tlumič od kufru auta a pokusil se udeřit jednoho ze strážníků do hlavy. Strážník naštěstí úder vykryl. Druhý ze strážníků ho zajistil a spoutal.

„Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž omezen na osobní svobodě a předveden na služebnu policie, kde byl u dotyčného proveden test na alkohol s negativním výsledkem. Napadený strážník s pohmožděným předloktím skončil na ošetření v nemocnici,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.