Z Jižního Města až na vrchol
Foto: FB Praha 11

Z Jižního Města až na vrchol

5. ledna 2021 09:48
Autor: TZ, red
Eliška Krupnová byla jako první Češka v historii prestižní ankety magazínu Innebandymagazinet vyhlášena nejlepší florbalistkou světa za rok 2020.

Je to mimořádný úspěch zejména pro samotnou hráčku, celý český florbal a také pro Jižní Město. Eliška Krupnová je totiž jednou z hráček, která vzešla z líhně talentů jihoměstského florbalového týmu Tigers Jižní Město.

Na jejím rozvoji má velkou zásluhu trenérské duo Šatalíková a Šteglová, které se obě v Tigers JM dlouhodobě věnují talentovaným hráčkám.

„Předně gratuluji Elišce Krupnovné k obrovskému životnímu úspěchu. Zároveň mám za to, že se do jisté míry jedná i o ocenění dlouhodobé kvalitní a obětavé trenérské práce, kterou tu v Praze 11 máme. Nesmíme zapomínat, že Eliška rozdávala florbalovou radost i na naší jihoměstské hale. Dále věřím, že pro všechny holky a kluky to bude velmi motivační, protože vidí, že se mohou z Jižního Města dostat až na vrchol,“ řekl radní pro sport jedenácté městské části Jan Stárek.

Švédský magazín tuto anketu vyhlašuje již od roku 2005 a dosavadní nejlepší umístění českých hráčů zaznamenali v roce 2009 Aleš Zálesný a v roce 2010 Radim Cepek. Oba tehdy skončili na páté pozici.