Za volantem a pod vlivem. Strážníci zadrželi dva opilce

3. ledna 2019 11:05
Autor: TZ, red
Ze středy na čtvrtek řešili strážníci hned dva řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Zatímco jeden tankoval, druhý boural. Oba se podařilo zadržet díky upozornění svědků.

Prvním případem se zabývali strážníci z Prahy 4 ve středu dvě hodiny před půlnocí. Svědek jim oznámil, že v jedné z ulic v sídlišti Krč naboural neznámý řidič hned několik zaparkovaných aut. Strážníci podle poskytnutého popisu nalezli uvedený automobil stojící kousek od místa nehody. Ve vozidle, stále seděl muž, který byl zjevně podnapilý. Svou totožnost byl schopen prokázat pouze ústním prohlášením a následně opakovaně odmítl provedení orientační dechové zkoušky. Pomocí svědka byla dohledána tři vozidla, která měla poškozený lak a promáčklé blatníky. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu strážníci čtyřiačtyřicetiletého muže omezili na osobní svobodě, místo činu zabezpečili a přivolali Policii ČR, která si případ převzala.

Na další událost upozornila obsluha čerpací stanice ve Strašnicích. Zaměstnanci si všimli, že řidič, který právě z benzínové stanice odjížděl, vykazoval známky opilosti a neprodleně to oznámili strážníkům z Hlídkového útvaru, kteří projížděli kolem. Sedmačtyřicetiletému muži bylo následně naměřeno téměř 1,9 ‰. Případ si na místě převzali policisté ČR.