Začalo natáčení filmu Krtkův svět, je podle skutečných událostí
Režisérka Eva Toulová a představitel jedné z hlavních rolí David Novotný. Foto: Elen Yermachenko

Začalo natáčení filmu Krtkův svět, je podle skutečných událostí

12. května 2024 11:33
Autor: puc
Na motivy budování dětského parku Krtkův Svět začalo na konci dubna v pražských Měcholupech natáčení nového celovečerního filmu Krtkův Svět režisérky Evy Toulové. Do snímku o boji s byrokracií obsadila do hlavních rolí Davida Novotného a Báru Sedlovou.

Film podle skutečných událostí slibuje zobrazení reálného sporu majitele parku s úřady. Velmi netradičním způsobem se rozhodl upozornit na svůj problém s úřady vlastník dětského parku Krtkův Svět Josef Roušal. Poté, co nenašel ve svém problému zastání, přišel během setkání s režisérkou Evou Toulovou na nápad natočit o celé problematice celovečerní snímek do kin. 

„S byrokracií bojuji celé roky a už je to vyčerpávající. Ze strany úřadu se mi stala křivda, ale ač jsem oslovil ombudsmana, primátora, předsedu vlády, prezidenta, nikdo mi není schopen pomoci a chtějí park zavřít, přestože jsem měl vyřízena veškerá povolení k provozu. Já se ale nevzdám a budu bojovat. I když je to mnohdy vyčerpávající, mám velkou podporu z řad veřejnosti, která mi dodává energii a sílu to nevzdat,“ uvedl Josef Roušal. 

„Byrokracie je velkým tématem a námět příběhu Krtkova Světa mě zasáhl, protože jde o vyčerpávající souboj člověka se systémem. Fascinuje mě, kde v sobě bere Josef tu nekonečnou sílu. Líbí se mi jeho kuráž a vzdor,“ upřesnila Eva Toulová, která při tvorbě scénáře musela projít obsáhlé materiály celé kauzy. ¨

„Nakoukávala jsem hodiny videí ze záznamu jednání s úřady, z kontrol, prošla jsem veškeré právní podklady. Bylo toho víc než hodně, ale jde o skutečný příběh, ve kterém chci ukázat jen prokazatelnou realitu,“ řekla.

Kromě Davida Novotného a Báry Seidlové, se diváci mohou těšit i na další známé herecké tváře jako například Igora Bareše nebo Evu Hruškovou nebo Petra Jančaříka. Natáčení probíhá především v reálných lokacích parku Krtkův Svět. Snímek bude dotočen na konci léta a do kin bude uveden začátkem příštího roku.