Zagorová vyprodala Lucernu. Na koncert si nechala ušít čtvery šaty
Osmadvacátá Lucerna Hany Zagorové. Foto: František Jirásek

Zagorová vyprodala Lucernu. Na koncert si nechala ušít čtvery šaty

14. prosince 2019 07:27
Autor: TZ, red
Do Lucerny se pravidelně a s velkým úspěchem vrací Hana Zagorová. Té se v úterý 10. prosince podařilo Lucernu vyprodat až po střechu už poosmadvacáté. Pokud vezmeme v potaz kapacitu Lucerny, což je 2500 míst, devítinásobnou Slavici a nejprodávanější českou zpěvačku všech dob Hanku Zagorovou vidělo v průběhu let v nejslavnějším českém kulturním svatostánku 70 000 diváků. 

Vstupenky na Hančinu tradiční vánoční Lucernu se začínají v posledních letech prodávat v den jejích narozenin, které připadají na 6. září, a Lucerna je během několika málo dní pravidelně zcela vyprodaná.

Hned po skončení letošního koncertu v Lucerně se Hanka Zagorová, která si speciálně pro tento koncert nechala ušít hned troje nádherné večerní šaty u módní návrhářky Petry Balvínové, svěřila na sociální síti se svými bezprostředními dojmy: „Zase to bylo nádherný, že jsem ani nedýchala, když jsem Vás tam všechny viděla. Znovu jsem si připadala součástí té naší rodiny, a to mně strašně hřeje u srdce. Tleskali jste tak, že jsem místy neslyšela kapelu, ale bylo mi to jedno, protože ten kotel byl živý organismus, a já byla pyšná, že se mě to týká. Bylo to krásný, děkuju! A hluboce se před Vámi skláním“.

Svůj letošní program zahájila Hana Zagorová vánočními evergreeny Ave, Ave a Mé dětské svátky. Tradičně ji doprovodil speciálně pro Lucernu rozšířený Boom!Band Jiřího Dvořáka se sborem a ani tentokrát v Lucerně nechyběl Hančin věrný pěvecký partner Petr Rezek.

zagorova-s-kapelnikem-boom-bandu-jirim-dvorakem-pri-interpretaci-pisne-hrej-muziko-lucerna-10-12-2019-photo-frantisek-jirasek

Po čtyřiceti letech se Hanka vrátila ke svému velkému hitu Náskok, který si našla v repertoáru disco královny Donny Summer a k níž jí český text napsal Pavel Žák. Od roku 1976, tedy rovných 43 let, zpívá Hanka Zagorová na každém svém koncertě píseň Maluj zase obrázky, kterou pro ni napsal skladatel a textař Pavel Žák a která pochopitelně zazněla i v letošní Lucerně.

„Kdybych ji neuvedla, publikum by mi to neodpustilo. Navíc se mi nikdy neomrzela a pořád ji moc ráda zpívám. Posluchači tuhle písničku přijali bezezbytku za svou a říkají jí odjakživa Hrníčky“, uvedla po koncertě Hanka.

Hostem druhé poloviny Hančina koncertu byla zpívající kytaristka Lenka Filipová, která zazpívala dva své velké hity – písně Zamilovaná a Za všechno může čas.

Do konce letošního roku čekají Hanku ještě čtyři koncerty v Čechách, na Moravě a na Slovensku a v první polovině roku příštího rovných třicet koncertů. V roce 2020 Hanka doprovodí svého manžela, operního tenoristu světového renomé Štefana Margitu, do španělské Valencie a do Chicaga. Zatímco ve Valencii bude Štefan poprvé účinkovat v opeře Elektra Richarda Strausse, v Chicagu se vrátí k jedné ze svých životních rolí. K roli poloboha Ohně Logeho v opeře Zlato Rýna Richarda Wagnera.

pisnicku-kdyby-se-vratil-cas-venovala-hana-zagorova-pamatce-karla-gotta-lucerna-10-12-2019-photo-frantisek-jirasek

Písničku Kdyby se vrátil čas věnovala Hana Zagorová památce Karla Gotta.