Zakrvácený opilec cestoval metrem, probudila se v něm agresivita

16. ledna 2020 21:46
Autor: red
Oznámení o zakrváceném muži ve voze soupravy metra převzalo operační středisko městské policie ve středu po 9. hodině. Vyslaná hlídka počkala ve stanici metra Hlavní nádraží na příjezd označené soupravy z Letňan a ve čtvrtém voze nalezla na zemi znečištěného o sedačku opřeného opilého muže, který krvácel z rány na hlavě, a vedle něho ležela prázdná lahev od vodky.

Protože na oslovení nereagoval a nebyl schopen se postavit, vynesli ho strážníci na nástupiště, posadili na lavičku a přivolali záchrannou službu. Do jejího příjezdu se snažili s mužem komunikovat, ten je verbálně urážel a výzvy k prokázání totožnosti ignoroval.

Záchranáři muže ošetřili a rozhodli o jeho převozu do nemocnice. Z důvodu mužovy agresivity požádali hlídku o doprovod. Během čekání na lékaře začal muž na převozním lůžku znovu strážníky slovně urážet, pokoušel se vstát a odstrčit je.

Po opakovaných marných výzvách k uklidnění použila hlídka donucovací prostředky a na požádání lékaře asistovala i během ošetření. Na základě rozhodnutí lékaře byl osmačtyřicetiletý muž převezen do protialkoholní záchytné stanice.

Během zákroku došlo k zhmožděnému poranění ruky jednoho ze strážníků, po lékařském ošetření pokračoval ve službě.