Žárlivec z Karibiku zavřel expartnerku v bytě a začal ji týrat
Agresivní cizinec pocházel z Karibiku. Ilustrační foto: freeimages

Žárlivec z Karibiku zavřel expartnerku v bytě a začal ji týrat

1. srpna 2014 12:44
Autor: Redakce
Detektivové zadrželi v centru Prahy čtyřiatřicetiletého muže, se kterým se o sedm let starší Češka seznámila během svého pobytu v Karibiku. Pár spolu žil v Praze, ale když minulý týden žena oznámila svému partnerovi, že se s ním rozchází, spustil exotický cholerik teror.

Nejdříve napadl partnerku ve vestibulu metra. Reakce ženy? Částečně se odstěhovala z bytu, ale když si šla pro zbylé věci, bývalý přítel ji už nepustil ven. „Nejprve chtěl přečíst a přeložit do češtiny textové zprávy z jejího služebního mobilu, žena to ovšem odmítala a začala tak strkanice o telefon. Několikrát jí udeřil do obličeje, tahal za vlasy a velmi hlasitě křičel,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Mobilní telefon potom rozbil o stůl a začal se sápat po služebním notebooku. Žena se snažila bránit firemní počítač, schytala přitom několik ran pěstí a dlaní do obličeje, útočník ji dokonce surově tahal za uši a vlasy až notebook vytrhl a totálně zničil.

Pak vytáhl sekáček na maso a šermoval s ním u jejího obličeje s tím, že jí usekne prsty a poté ruce. Když se žena snažila otevřít okno v přízemí, muž ji v tom zabránil, povalil ji na zem a začal ji brutálně bít a škrtit.

Jeho běsnění tím ale nekončilo – strhal z ní oblečení, kroutil jí ruce, vyhrožoval zlámáním nohou nebo jí velmi bolestivě strkal prsty pod bradu. Na skříni měl navíc uschovanou mačetu, kterou pak svoje úmysly zdůrazňoval. Agresor ze sebe během svého běsnění chrlil smršť otázek směřující k obviňování z nevěry, žena proto v obavě o svůj život předstírala provinění, omlouvala se a snažila se muže jakkoli uklidnit, což jí nakonec zachránilo život.

„Cizinec celou noc bývalou přítelkyni sledoval v posteli a ráno svolil s tím, že odejde ke svým zraněním do nemocnice na ošetření a poté za jeho doprovodu do zaměstnání. Až tam se jí podařilo přes kolegy přivolat pomoc a na místo přijeli kriminalisté, kteří jejího bývalého přítele zadrželi,“ pokračovala Jana Rösslerová.