Zas..ný fízlové, nechte ho být! Zatýkání žháře se proměnilo v drama kvůli opodál sedícímu bezdomovci. Měl totiž u sebe ovčáka a vlkodava
Ilustrační foto: Freeimages.com

Zas..ný fízlové, nechte ho být! Zatýkání žháře se proměnilo v drama kvůli opodál sedícímu bezdomovci. Měl totiž u sebe ovčáka a vlkodava

24. března 2019 16:15
Autor: TZ
Kriminalisté nedávno zadrželi hodiny mladíka, který je obviněn ze založení tří desítek požárů a na svůj další osud čeká ve vazbě. Při zatýkání na nádraží Vysočany se kriminalisté dostali do sporu s čtyřiačtyřicetiletým mužem, který seděl opodál na peronu, na lavičce, a měl u sebe dva psy, konkrétně belgického ovčáka a vlkodava.

Tento muž bez domova při zákroku kriminalisty od samého prvopočátku okřikoval a častoval je různými vulgarismy typu „Vy zas..ný fízlové, nechte ho být“. Jeho snaha zmařit zadržení podezřelého zašla až tak daleko, že na jednoho z detektivů poštval oba své psy.

„Jen díky tomu, že měl kriminalista na sobě při zákroku neprůstřelnou vestu, nedošlo k jeho pokousání. Nicméně rozzuření psi doslova rozsápaly jeho vrchní část oděvu. I přes četné výzvy odmítal čtyřiačtyřicetiletý muž své psy odvolat. Z toho důvodu museli policisté použít důraznější donucovací prostředek a to varovný výstřel,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Teprve až to bezdomovce přimělo psy odvolat, načež nastoupil do vlaku a z místa incidentu odjel. Kriminalisté nechali vlak na další stanici v Horních Počernicích zastavit. Tam pak muže vypátrali a zadrželi.

„V tuto chvíli je stíhán pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. S ohledem na to, že dotyčný nemá žádné trvalé bydliště a je takzvaně osobou na pohybu, kdy jeho další stíhání by bylo velice komplikované, byla na něj uvalena vazba,“ dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.