Zdeněk Godla dostal roli, zahraje si v Bastardech
Tomáš Magnusek a Zdeněk Godla se chystají na natáčení filmu Bastardi 4. Foto: Jaroslav Hauer

Zdeněk Godla dostal roli, zahraje si v Bastardech

19. listopadu 2020 13:54
Autor: TZ, red
Herec, kterého proslavila nejen role v seriálu Most, dostal další roli. Podepsal smlouvu na hlavní roli v pokračování filmů Tomáše Magnuska Bastardi.

Čtvrtý díl, který se má začít natáčet začátkem příštího roku, bude jiný, než ty předchozí. Podle všeho se má více přiblížit tomu prvnímu a bude více komediálně laděn. I když převažovat bude spíše drsnější, až sarkastický humor. Ústřední dvojici sehraje právě Zdeněk Godla a Tomáš Magnusek.

„Jsem moc rád, že Zdeněk roli přijal. A už teď jsem si v takovém malém seriálu s mladou skvělou partičkou, který jsme točili, s názvem Škola mého života, ověřil, že on funguje skvěle! Je připravenej, férovej, pozornej. Moc se na spolupráci s ním, nejenom co by režisér, ale jako jeho parťák, protože budeme spolu hrát dvě hlavní role, těším,“ říká režisér a autor scénáře Tomáš Magnusek.

bastardi-magnusek-preucil-rasilov-archiv Do filmu Bastardi 4 se vrátí i podstatná část původních romských herců, kteří tehdy ještě dětmi nebo spíše teenagery. Objeví se i řada velkých hereckých jmen.

„S některými ještě jednáme a bude tam i jedno velké překvapení. Jméno světové herecké hvězd prozradíme později, až budou doladěny všechny podmínky,“ dodal Magnusek.

Ve filmech Bastardi 1–3 si zahrála taková herecká esa, jako například: Jan Tříska, Bronislav Poloczek, Igor Bareš, Ladislav Potměšil, Jana Šulcová, Valentina Thielová, Blanka Bohdanová, Jan Šťastný, Saša Rašilov, Jaroslava Obermaierová, Jan Přeučil a řada dalších… Někteří se i do svých původních rolí vrátí.

Pro námět filmů Bastardi čerpal režisér a scénárista Tomáš Magnusek ze svých vlastních zkušeností, coby bývalý učitel. Některými „kritiky“ byl po uvedení předchozích dílů označován za „rasistu“, ač s romskou komunitou má dodnes velmi přátelské vztahy a všichni herci i neherci s ním vždy velmi ochotně spolupracovali.