Vylákal miliony z žen! Neuvěříte, čím je balamutil
Vrtulníky v severním Afganistanu. V této zemi jsem byl na misi, vymýšlel si před ženami podvodník. Foto: US Army - Flickr / Wikimedia Commons

Vylákal miliony z žen! Neuvěříte, čím je balamutil

11. března 2018 20:16
Autor: red
Kriminalisté hledají muže., který je podezřelý, že z osamělých žen vylákal více než tři miliony korun. S ženami se seznamoval přes inzeráty na seznamkách, nebo na ulici a snažil se v nich vzbudit důvěru různými historkami.

„Jedné z nich například tvrdil, že je podplukovník Československé armády a že byl na misi v Afganistanu, kde stavěl odsolovací zařízení. Také tvrdil, že má z boje několik zranění břicha a kolene,“ popsal praktiky osmapadesátiletého podvodníka.

Poté co v ženách vzbudil důvěru, tak  si od nich začal půjčovat peníze. Jednou to byla půjčka na nákup nějakého přístroje, podruhé potřeba peněz do začátku podnikání nebo na operaci. Jindy zase tvrdil, že potřebuje peníze na letenku do Švýcarska, protože tam musí vyřídit dědictví ve výši 106 milionů korun.

Nyní kriminalisté evidují šest poškozených, kdy nejstarší je třiaosmdesátiletá seniorka. Škoda byla vyčíslena na tři miliony korun. V tuto chvíli nelze vyloučit, že poškozených může být více.

„Případ je vyšetřovaný pro trestný čin podvod, za což v případě odsouzení hrozí pachateli až osmiletý pobyt za mřížemi,“ sdělil policejní mluvčí Daněk. Podvodníka se zatím policistům nepodařilo dopadnout.