Zítra startuje stavbou májky Studentský měsíc. Program zakončí festivalem pod širým nebem

31. března 2019 19:40
Autor: TZ, red
Už v pondělí 1. dubna se sejdou studenti na Vodičkově a Jungmannově ulici, kde postaví májku. Slavnostně tak odstartují Studentský měsíc. Oslavy jara a studentského života během dubna oživí hned několik menších i větších akcí. Mezi ně patří například tradiční volba krále a královny Pražského Majálesu v kategorii pro vysoké školy, pro střední školy se odehraje volba prince a princezny. 

Součástí doprovodného programu bude též hudební soutěž studentských kapel. Vítězná kapela zahraje „po boku“ ostřílených hudebníků na jednodenním festivalu pod širým nebem. Ten letos připadá na sobotu 27. dubna.

Tradiční soutěž studentských kapel, volba krále a královny Majálesu či volba prince a princezny z řad středoškolských studentů. I to je součástí studentských oslav, jenž jsou spojené s Majálesem.

„Pražský Majáles není jen dobře známý hudební festival v Letňanech, ale především studentský měsíc plný oslav a akcí. Studentský měsíc – duben – odstartuje už v pondělí stavbou májky. Na její stavbě se budou podílet studenti středních i vysokých škol. Slavnostního aktu se zúčastní také kandidáti na krále a královnu Majálesu a jejich družiny. Chceme tak vyzdvihnout spolupráci studentů,“ říká jeden z organizátorů Pražského Majálesu Patrik Brhel. Stavba májky začne ve 13 hodin, kdy se představí i kandidáty na krále a královny. „Ve dvě hodin odpoledne začnou studenti zdobit májku, kterou ve 14:00 hodin slavnostně vztyčí a zakotví,“ doplňuje Brhel. Tento den budou večerní oslavy spojené se zaháje-ním Studentského měsíce pokračovat posezením v Riegrových sadech.

Soutěž studentských kapel? Vítěz vystoupí na Pražském Majálesu
Během Studentského měsíce se mohou lidé těšit na mnoho studentských aktivit, projektu a soutěží jako je například soutěž studentských kapel, do které se zapojí studenti střední i vysokých škol. O vítězné kapele rozhodnou návštěvnici už 4. dubna v pražském Rock Café. „V soutěži bojují střední a vysoké školy. O tom, která kapela zahraje na hlavním pódiu Pražského Majálesu rozhodnou přímo návštěvníci klubu skrze hlasování,“ vysvětlil Brhel. Vítěz si zahraje na Pražském Majálesu, který se odehraje v sobotu 27. dubna v Letňanech.

Všechny akce doprovodného programu mají Pražany naladit na hlavní den oslav, kterým je letos 27. duben „V tento den vyjde z místa, kde postavíme májku, průvod, tvořený kandidáty na krále a krá-lovny Majálesu, jejich družinami a dalšími studenty z jednotlivých univerzit. V letošním Majálesovém průvodu také zahrají velká hudební jména jako jsou kapely Jelen, Mydy Rabycad, Mirai nebo Marek Ztracený. Společně pak zahájí program samotného festivalu v Letňanech,“ vykresluje Brhel. Zahrají na něm kapely Kryštof, Rybičky 48, Mandrage, Jelen nebo například Marek Ztracený. Vedle zmíněných hvěz vystoupí také vítězná studentská kapela, o které rozhodnout lidé už 4. dubna v pražském Rock Café.