Zkouřený chlapík se bál agresivního bratra. Nakonec se ukázalo, že je všechno úplně jinak

1. prosince 2020 09:30
Autor: red
Bratr ho měl údajně napadat a vyhrožovat střelnou zbraní, proto zavolal strážníky. Nakonec byl viníkem oznamovatel.

Oznámení o napadení a vyhrožování střelnou zbraní jela hlídka minulý týden v pondělí prověřit do Olštýnské ulice v Praze 8. Po příjezdu na místo se k hlídce přihlásil oznamovatel, který byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Později přiznal požití marihuany.

Když se strážníci dožadovali vysvětlení situace a konfrontace s jeho bratrem, který měl být podle telefonického oznámení dotyčným útočníkem, začal být agresivní a vulgární.

Nakonec zavedl hlídku k bytu bratra, ale snažil se ke strážníkům nebezpečně přibližovat, strkat do nich a plivat kolem sebe. Po celou dobu neměl zakryté dýchací cesty, nasazení roušky odmítal.

Muž, který vyšel následně z bytu, hlídce sdělil, že ho jeho agresivní bratr neustále obtěžuje a že si nepřeje, aby ho nadále navštěvoval. Napadení a vyhrožování zbraní odmítal. To nakonec potvrdil i oznamovatel.

Jeho agresivita a křik se opět stupňovaly, výzvy k uklidnění byly bez odezvy. Pomocí hmatů a chvatů ho strážníci vyvedli před dům, kde se po chvíli 30letý muž konečně uklidnil a začal spolupracovat.

Spáchané přestupky odmítl vyřešit na místě, proto byly oznámeny správnímu orgánu, který je oprávněn ve věci rozhodnout.