Změny v pražské MHD se týkají autobusů
Ilustrační foto: Oskar Exner / archiv MHMP

Změny v pražské MHD se týkají autobusů

2. listopadu 2014 07:50
Autor: Redakce
Na metrobusovou linku číslo 135, která jezdí v trase Florenc – Náměstí Míru – Bělocerkevská – Slavia – Spořilov – Roztyly – Chodov, vyjedou od pondělí 3. listopadu kloubové autobusy namísto vozů standardní délky. Provedeny budou změny i na dalších linkách.

„Kloubové autobusy pomohou navýšit potřebnou kapacitu, která již byla v mnoha případech překračována, a také budou lépe zvládat nárazovou přepravní poptávku například v úseku Náměstí Míru – Krymská, kde sdílejí trasu a zastávky s páteřní tramvajovou linkou 22,“ uvádí Pavel Procházka, pověřený řízením společnosti Ropid, která MHD v Praze organizujee.

Kloubové autobusy budou na lince 135 jezdit v pracovní dny. Z důvodu lepší koordinace s metrobusovými linkami 136 a 213 ve společném úseku Bělocerkevská – Spořilov se také ve všední den upravují intervaly. V ranní špičce z 5 na 6 minut, dopoledne z 10 na 12 minut a odpoledne z 6 na 7 až 8 minut.

Zároveň s touto změnou bude od 3. listopadu provedeno několik změn na dalších autobusových linkách. Na lince 112 bude z důvodu ukončení hlavní návštěvnické sezóny v zoologické zahradě celotýdenně prodloužen interval a nasazeny standardní autobusy místo kloubových, které se na linku vrátí opět příští rok na jaře.

Na lince 123 z Kavalírky na Šmukýřku bude mírně posílen provoz zkrácením intervalu na začátku odpolední špičky pracovního dne a na metrobusové lince 196 (Smíchovské nádraží – Kačerov – Strašnická) bude navýšen podíl kloubových vozidel v pracovní dny. Do osmi hodin večer zde budou na všechny spoje nasazeny jen „harmoniky“.

Na lince 264 bude upraven večerní jízdní řád z důvodu lepší koordinace s linkou 306 v oblasti sídliště Zličín.

Změny se týkají také některých zastávek. Od dneška se zřizuje zastávka Horoměřice, Švejkova pro linku 355, v Jesenici se pro linky 327, 428 a 442 zřizuje zastávka Jesenice, Belnická. Zastávka Botanická zahrada Troja je nově na znamení.