Zpěvačku ICaterinu duševní nemoc nezastaví, chce vydat první album!
Zpěvačka ICaterina. Foto: Čistá duše / Udělej krok

Zpěvačku ICaterinu duševní nemoc nezastaví, chce vydat první album!

3. června 2024 15:32
Autor: red
Již devět let se můžou lidi s duševní nemocí zapojit do kampaně Udělej krok a posunout se v životě dál. Díky finanční podpoře projektu si mohou udělat kurz potřebný k nástupu do vytouženého zaměstnání, spustit webovou stránku nebo nakoupit vybavení pro rozjezd vlastního podnikání. A také třeba vydat album, jako například zpěvačka ICaterina.

Kateřina aka ICaterina už pár kroků na své hudební cestě udělala. Před dvěma lety se objevila ve Startéru Radia Wave, vydala několik EP a natočila pár klipů. O své schizoafektivní poruše, kterou trpí od 20 let, mluví bez obalu: „Často se setkávám s paranoidními stavy a halucinacemi, které doprovází úzkosti. Tyto stavy jsou pro mě někdy náročné, ale zároveň jsou inspirací pro mou tvorbu a mé omezení mi poskytuje vyšší míru fantazie a citlivosti pro hudební produkci.“ Vydání alba by pro ni bylo dalším velkým milníkem.

V každém ročníku se představí vždy čtyři lidé s duševním onemocněním, kteří se pokouší udělat svůj životní krok. Letos to kromě ICateriny bude ještě Anna, Rad a Jakub.

Anně se k autismu přidala úzkostně depresivní porucha a v některých chvílích pro ni bylo těžké i žít. Smysl ale našla v práci se zvířaty, založila pro ně malý azyl a chtěla by se v budoucnu věnovala fyzioterapii psů.

Rad překonal šestileté období hospitalizací navázané na schizoafektivní poruchu, ADHD a depresivní stavy. S pomocí sociálních služeb se vrátil do práce i běžného života. Rád by vydával vlastní podcast o drogové problematice „Pod čarou“.

Jakub si po psychotické atace prošel několika hospitalizacemi, nyní chodí na psychoterapii a chtěl by rozvinout svůj pěvecký talent a stát se profesionálním zpěvákem. Proto se hlásí do kurzu přípravy na pražskou konzervatoř.

Na jejich „kroky“ projekt shání finanční příspěvky od široké veřejnosti během června až září. Letos potřebuje vybrat 63 400 korun. Pokud se podaří získat více peněz, bude možné podpořit i náhradníky, kterých je letos pět.

Příspěvky lze posílat skrze portál Darujme: https://www.darujme.cz/projekt/1209569

nebo převodem na účet: 30015–4540389/0800  (do zprávy pro příjemce uveďte poznámku Udělej krok).