Zpěvák František Nedvěd ml. má nové album i koncertního parťáka
Hudebníci Daniel Krob (vlevo) a František Nedvěd ml. Foto: archiv

Zpěvák František Nedvěd ml. má nové album i koncertního parťáka

21. ledna 2024 15:19
Autor: red
František Nedvěd ml., prvorozený syn legendárního zpěváka a kytaristy Františka Nedvěda, který zemřel v červenci roku 2021, nelení! Nedávno mu vyšlo nové album s názvem Ve svých písních žiješ dál. Není žádným tajemstvím, že se jedná o Františkovu vzpomínku na slavného otce. Kromě toho úpěšný hudebník čile koncertuje – a ne sám! Našel si pódiového parťáka, kterým není nikdo jiný než uznávaný kytarista Daniel Krob, bývalý člen skupin Arakain a Kreyson.

CD věnoval otci se vzkazem Díky táto!

Na album Ve svých písních žiješ dál zařadil František Nedvěd ml. 14 písní, které převzal od svého otce. Pokud jste patřili k jeho skalním příznivcům, nejspíš je budete znát. A jestliže máte rádi Františka Nedvěda mladšího, je vysoce pravděpodobné, že se vám budou líbit také v jeho podání. Možná i proto, že v některých polohách je synův hlas značně podobný otcovu, oba jsou až téměř nerozeznatelné od sebe. A pozor! Poslední, tedy 15. skladba Jsem jen tvůj není coververzí, tu si František mladší napsal sám… A další nové písničky chystá.

Daniel Krob hraje perfektně!

S Danielem Krobem, který mistrně ovládá hru na klasickou i elektrickou kytaru, se František Nedvěd ml. spojil koncem loňského roku. Společně koncertují s programem „Z Toronta až na Strahov“. Je složený ze skladeb bratří Nedvědů – Jana a Františka. Začíná se v roce 1972 a končí v roce 1996 na Strahově. Duo František Nedvěd ml. a Daniel Krob hraje písničky známé, ale i méně známé a samozřejmě i největší hitovky z daného období. Koncerty jsou v komorním provedení pro dvě kytary a dva hlasy, jak to hráli Nedvědi dříve. U posluchačů mají velký úspěch. Jedná se o více než 40 skladeb!

Nejdůležitější pro oba muzikanty je, že z jejich vystoupení sálá energie a pohoda. Na společných koncertech zazní například Toronto, Hráz, Klukům láska sluší, Děravej kabát, Stánky, Pevný řád, Jižní kříž, Mrazík, Cos mi chtěl, Růže z papíru, Podvod, Korýtko, Skládanka, Valčíček, Na nádraží stává, Už se nemrač, Pletenka, Kohout, a Igelit. „Jsem muzikant tělem i duší. Muziku miluju a dělám ji především pro lidi,“ tvrdí František Nedvěd ml.

Ukázku vystoupení najdete ZDE (https://www.youtube.com/watch?v=IhPSAhnTSic).