V osmdesátkách dráždila muže hlasem i mini sukýnkami, nyní je zpívající kadeřnice zpět
Foto: Supraphon

V osmdesátkách dráždila muže hlasem i mini sukýnkami, nyní je zpívající kadeřnice zpět

7. prosince 2017 10:34
Autor: red
Televizní dívka Líza, Bílý měsíc, Tajná láska, Já si počkám, Abeceda lásky, To by tak hrálo nebo Kvůli mně – hity při jejichž poslechu se hudebním příznivcům nepochybně vybaví jejich interpretka, která v polovině osmdesátých let upoutávala pozornost nejen svou nezaměnitelnou barvou hlasu, ale i sexy mini sukýnkami. 

Vyučená kadeřnice Michaela Linková se tak zařadila na pár let mezi hvězdy popu osmdesátých let a spolupracovala s Ladislavem Štaidlem, Karlem Vágnerem, Františkem Janečkem nebo s německou skupinou Puhdys.

Michaela Linková vytvořila společně se zpěvákem Leošem Petrů koncem devadesátých let pěvecké duo, které se zaměřilo na interpretaci jak původních italských hitů zpívaných v italštině, tak i cover verzí opatřených českými texty z dílny našich předních autorů – jmenovitě Jaroslava Machka a Františka Řebíčka. Za album Italo Hits 80. získala tato pěvecká dvojice zlatou desku.

Po letech vydávají Michaela Linková a Leoš Petrů společný novinkový duet opět ze slunné Itálie. Song s názvem Bílá pláž, což je v originálu hit Ci sara, který proslavila manželská dvojice Al Bano a Romina Power, která s ním v roce 1984 zvítězila na hudebním festivalu italské písně v San Remu.

Šlágr nově zaranžoval a kytaru nahrál hudebník Slávek Janda ze skupiny Abraxas a autorem českého textu je tentokrát Tony Chodora. „Za nás za oba jsem rád, že jsme náš nápad natočit v české verzi tento další populární song zrealizovali a společně s Mikinou tak zavzpomínali a navázali na naše úspěšné album z konce devadesátých let. Věřím, že naše Bílá pláž udělá posluchačům a příznivcům italských šlágrů stejnou radost jako nám,“ uvedl k nové písničce Leoš Petrů.