Zvolal Allah Akbar, dopadl špatně

21. července 2019 18:08
Autor: TZ, red
Během hlídkové činnosti v ulici Na Kačence v Praze 9 si hlídka strážníků povšimla podezřelého muže s velkým zájmem o zaparkované osobní vozidlo. To mělo zadní sklo přelepené modrým igelitem, který byl částečně roztržený. Strážníci se rozhodli situaci raději prověřit.

Cizinec u sebe neměl žádné doklady, protože je údajně ztratil na letišti. Strážníkům řekl, že vozidlo sice není jeho, ale vlezl do něj, protože mu byla zima a chtěl se v něm vyspat. 

„Vozidlo mělo poničený práh, rozbité přední okno a rozházený obsah vnitřních úložných prostor. Strážníci škodu na vozidle odhadli na 10 tisíc korun. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu ho hlídka omezila na osobní svobodě a přivolala kolegy z republikové policie,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Při čekání na jejich příjezd začala s přibývajícími minutami narůstat cizincova nervozita, navíc začal být agresivní. V jednu chvíli dokonce zvolal: „Allah Akbar“ a pokusil se o útěk.

Strážníkům stačilo několik chvatů, hmatů a jeho zápěstí „ozdobili“ pouty. Ještě před příjezdem policie se na místo dostavil majitel vozu. Případem se nyní dále zabývají policisté.